Když si housenka myslí, že je konec - stane se z ní motýl

Březen 2016

Vytrvalost

28. března 2016 v 22:49 | kika
Jestli mám pocit, že mi nějaká vlastnost chybí? Ano, chybí. A nebudu to zbytečně natahovat, vytvralost ve všech podobách je mi cizí. Bohužel, může mě to trápit, dělat vrásky na čele, můžu se proliskat, snažit se přemluvit, procitnout, no výsledek je a bude pořád stejný.

Kdybyste tak tušili, kolikrát už jsem s něčím začínala, kolikrát jsem si to předsevzetí sepsala, kolikrát jsem od zítřka byla pomalu nejšťastnější člověk na světě, realita je však taková, že jsem notorický nadšenec útěkář; roztěkanec tělem i duší, chcete-li.

Vzplanout jako oheň, žít a dýchat klidně po celý měsíc každou minutu a vteřinu pro jednu konkrétní věc - žádný problém. Většinou ani pak nevím jak se to stane, většinou je to něco nenápadného, nečekaného co mi umožní vypadnout z tempa a povolím. Jak typické!


Ani se mi nechce přemýšlet nad tím, jak bych s tím svým počátečním nadšením, kdyby dokázalo vydržet o trochu déle mohla naložit; snad i vila na Bahamách, co vila lidi - hrad mohl být! Ale to kdepak, nač tolik úsilí? To mi raději zase ochladneme a ochabneme, vždyť ono totiž není nic snazšího než nechat být a plavat. Vzdát se bez boje.

Ale kdoví, třeba jednou, třeba jednou, až zjistím, že nebude nic hned, že výsledky se dostaví, ale musím na ně počkat (dát jim tolik času, kolik si ho vyžádají) a pak den po dni, hodinu po hodině, vtěřinu po vteřině se mi podaří vytrvat.


TOPlist
od 29.9.2014