Když si housenka myslí, že je konec - stane se z ní motýl

Leden 2016

Stereotyp

7. ledna 2016 v 23:00 | kika |  MŮJ SVĚT
Těším se na odpoledne až přijdu z práce a místo toho mi ráno zvoní budík. Toužebně očekávám pátek a místo toho máme pondělí. Typické. Pořád dokola. Dny se minou, týdny plynou. Čas letí a čím bohatší program, tím víc.

Měním se. Začínám být jiná. Jiná než dřív a stejná jako ostatní. Systém mě nutí a ničí, práce mě formuje. Cestou do práce vídám ty stejné lidi, ty stejné výrazy, to stejné oblečení, jeden jako druhý. Žena nerozeznatelná od muže. Roboti s jedinou vyhlídkou do budoucna - volný víkend.

Děkuji, nechci. Zastavit se, nadechnout se, urychleně povolat Radost k velícímu panelu a nechť tam zůstane minimálně celý příští měsíc! Okamžitě! Chci se smát, hrát, zpívat si. Cítit se šťastná, svobodná a volná. Nechat všechny šrámy v minulém roce a začít s novým štítem. Věřit, že se změnou čísla dokáže změnit život. Nabourat ten každodenní stereotyp. Jakkoliv.

Chce to začít s maličkostma, jít neplánovaně po práci do kina, nebo si ráno pustit písničku a zplna hrdla zpívat na celý dům. Dát si o 3/4 na jedenáct kafíčko, nebo vyhodit plánovací kalendář na rok 2016. Dělat blbosti. Natočit si vlasy a být jiná. Bezstarostně. Ne, už nechci pravidelně snídat, cvičit, běhat, číst, psát, chci si neplánovaně dělat to, co se mi zrovna chce!


Přeji všem krásný nový rok 2016!


TOPlist
od 29.9.2014