Když si housenka myslí, že je konec - stane se z ní motýl

Říjen 2015

Plánovat nebo neplánovat?

19. října 2015 v 21:36 | Kika |  MŮJ SVĚT
Poslední dobou je to všude samé YOLO, žít přítomností, užívat si, neplánovat budoucnost, a to vážení, pěkně prosím, přináší životní štěstí - kdybyste to nevěděli.. dobře dobře, živote, poslední dobou by to mohlo být i líp, a tak já se tedy stanu tím bohémem, respektive bohémkou, když tak žádáš. Zvládnu všechno, říkám si a jakoby to někdo nahoře slyšel, záhy jsem dostala skvělou příležitost prokázat svůj nový charakter - bylo mi naplánováno školení v jedné z těch malebných vesniček kdesi na Vysočině.

Odhodlaná postavit se nové výzvě, s opravdu úsporným batůžkem na zádech, s knížkou v ruce a úsměvem na rtech stojí nová zrozená bohémka v rozlehlé budově hlavního nádraží, kouká zmateně na všechny ty tabule, ptá se na cestu, jedna výluka vedle druhé. V tom pocítila nachvíli nepříjemné nervózní chvění plánovačky, VÝLUKA! Neobešlo se to sice bez pár hysterických záchvatů, každopádně problém zanedlouho vyřešen - snadnější už to být nemůže! A za rozverného prozpěvování odjíždí vzhůru nečekaným dobrodružstvím. Jsem tak šťastná, tolik zbytečného stresování, plánování, sama k sobě důvěrně promlouvám - odteď si budeme života užívat plnými doušky. Konečně! Upjatost je ta tam, vítězoslavně zatleskám.
Nadšení mi vydrží ještě asi 2 hodiny, a můžu Vám říct, že když se ocitnete bez chytrého telefonu kdesi v prd*li světa, s jakýmsi pochybným jízdním řádem na tabuli, nikde ani nohy, další autobus jede za 3 hodiny (což mi trochu tak bortí plány, neb školení začíná o krapet - rozuměj o 2 hodiny dřív) a navazující spoj navazoval asi se spojem ze včerejška, na bohémku Kiku se můžu vykašlat. Nadávám jí, a vůbec ji nešetřím dalších 8 kilometrů, kdy se prodírám místy po nějaké turistické cestě, později po silnici, nesnáším všechno, funím, kleju a poslušně kráčím snad správným směrem k vesnici, v níž jak bohémka pravila, se má někde nacházet onen hotel.

Ponaučení: bohémský život plný překvapení a dobrodružství ponechávám mladším, na svůj věk povolávám zpět do služby svého nejdražšího a nejmilovanějšího - budiž Ti sláva, můj plánovací kalendáři!

TOPlist
od 29.9.2014