Když si housenka myslí, že je konec - stane se z ní motýl

Červen 2015

Marge a Homer se rozvádějí! POMÓC!

14. června 2015 v 21:46 | kika |  MŮJ SVĚT
Je konec, ach to bolí. Láska bolí. A vůbec ne nádherně, prostě bolí. Celý široký svět nedávno zasáhla strašná to novina - Marge a Homer ze seriálu Simpsonovi se budou v další sérii rozvádět! Všechny zbytky posledních iluzí, ideálů a nadějí o tom, že láska hory přenáší, všechno tohle se proměnilo na prach a popel. A žádný nový fénix se nezrodí, nikdy už to nebude jako dřív, cítím se jako JEJICH DÍTĚ, rozzlobené, nechápající a zmatené. Je mi úzko, mám sevřené hrdlo a po tváři mi stékají horké slzy, vždyť jsem s nima vyrůstala.

(pozn. pro mou drahou maminku i mého drahého tatínka, kteří jsou mými nejvěrnějšími čtenáři - samozřejmě, že vás miluju nadevše a znamenáte pro mě mnohem víc než "nějaký" seriál, nemusíte mi kvůli tomu volat, jsem v pořádku... ;) )

Neznám snad nikoho kdo by tu žlutou rodinku upřímně nezbožňoval a nefandil jim během jejich celého života, všech útrap a patálií. Rozchody hvězdných párů mi jsou upřímně úplně jedno, ale Homer a Marge? Vždyť jsou stvoření jeden pro druhého...
Ne že by Homer byl pan Božský, je to takový lehce nevrlý chlapík, který ale svou Marge vždycky miloval a teď si má najít nějakou doktorku? FUJ, zlobím se, kopu kolem sebe, nechápu.. teda vlastně chápu, scénáristi potřebují po 26 sérií vydat něco šokujícího, co zvedne sledovanost a zároveň po 26 letech (jak ironické) mi berete můj sen o dokonale nedokonalém Bohumilovi, který sice bude mít nějakou tu chybičku, ale nejdůležitější vždy bude naše vroucná a nekonečná láska..

Vzali jste mi naději. Naději o dvojici, která se prostě nikdy nerozejde, která ať se děje co se děje stojí při sobě. V celém tom ošklivém světě budou jen oni dva, Marge a Homer, dvě spřízněné duše, které bojují proti všemu a všem, nic je nedokáže rozdělit, a i po té nejhorší zkáze, kdy všechen život ustál, vítr vál, ale oni dva tam stáli na skále a drželi se za ruce. V jeden moment se podívali na sebe, usmáli se a vykročili vpřed..

Ne, prosím, dokonce snažně prosím, ať se tohle nestane.. Zavírám oči a odmítavě usínám, já chci věřit ve svou spřízněnou duši! Ve svého Bohumila, který tam na mě někde v dáli čeká, a který až ta zkáza přijde, bude mě pevně držet za ruku...

ŠTĚSTÍ - muška jenom zlatá!

8. června 2015 v 14:27 | kika |  MŮJ SVĚT
Poslední dobou jsem čím dál víc unavená - netuším jestli za to může počasí, pitný režim, nedostatek vitamínů, věk či celková rezignace na svůj osobní život...?

Nacházím zapomenutou tabulku čokolády!

Ležela tam jen tak, ve spíži. Chňapla jsem ji a utíkala se s ní schovat do kouta. Celou jsem ji snědla. A sama. Objevil se mi první úsměv na tváři, druhý, nálada se mi zázračně zvedla! Činím velké přiznání celému širokému světu - jsem závislá na cukru.

Závislá a šťastná, beru do ruky papír a tužku a hned sepisuju svá "novoroční" předsevzetí a sny a seznam věcí, které si chci pořídit :) znáte to - samozřejmě, že po čtyřistadevadesátosmkrát začínám pravidelně cvičit, jíst jenom zdravě, neuvěřitelně si hýčkat své tělíčko, učit se všechny světové jazyky, na které si jen vzpomenete - shrnuto a podtrženo, od zítřka začínám vstávat za zpěvu ptáčků s širokým úsměvem.

NA TOMTO MÍSTĚ
SE NACHÁZÍ OBRÁZEK
JEDNODOLAROVÉ
BANKOVKY

Píšu si finanční plán, nemusím ani dlouho přemýšlet, samozřejmě, že chci vlastní byteček, notebook a mobil, co bude fungovat, spoustu oblečení, bot a kabelek, jet na dovolenou v létě, jet na dovolenou v zimě, ... Nemám sepsanou ani pětinu a začínám se děsit. Budu někdy vůbec schopná si tohle všechno pořídit, sama a ze své výplaty.. Počítám, počítám, kolik potřebuju dukátků a kolik jich můžu v nejbližších letech vydělat a ušetřit...

Žádná sláva Kiky, buď asap najdeš muže svých snů, který tě přesvědčí, že je tu ještě pořád něco jako láska a nekonečné štěstí nemateriálního základu a nebo (si na něho uspořádáš výběrové řízení anebo) bez vedlejších přijmů to prostě nepůjde a řeknu vám narovinu, že večerní brigáda můj americký sen o krásném domečku neřeší. Proč je status v OP svobodná tak drahý? Protože svoboda je to nejcennější co máme? Co na tom, že ji až v takové míře nechci...

Já snad vážně budu muset napsat knihu a doufat, že mi přinese mé sladké, materiální štěstí, neb ostatní - to ovlivnit nemohu, v ostatní mohu jen doufat... A já doufám!

TOPlist
od 29.9.2014