Když si housenka myslí, že je konec - stane se z ní motýl

Duben 2015

Doba určitá

26. dubna 2015 v 20:01 | kika |  MŮJ SVĚT
Když se mi na začátku prosince minulého roku hroutilo snad všechno, co se dalo, tak jsem si vážně myslela, že už hůř být nemůže (jak naivní, že?). Víte skoro jako dneska si pamatuju si jak mi bratr cestou z pohřbu prozrazoval, že nejvíc mu pomohlo, když si uvědomil, že všechno je jen na určitou dobu. Pěkně jsem mu to odkývala a myslela si svoje..

Asi mám pocit, že už vím co tím chtěl říct a začínám tomu rozumět.. (nevylučuju, že to pořád chápu svým způsobem, však pořád dospívám a moudrá a plná zkušeností budu až v důchodě ... ;) )

Před pár dny jsem dostala výpověď v práci. L jako looser. Bohužel v rámci organizačních změn ve společnosti (a díky menšímu počtu obchodů a menšímu počtu smluv k revizím) bylo zrušeno moje místo. Abych to uvedla na pravou míru, práce, moje práce, bylo to hlavní, kvůli čemu mě to poslední dobou ještě pořád bavilo. Splňovala všechny moje požadavky - ať už skvělá pracovní doba, kolektiv, vlastní náplň, nebo třeba to, že byla na dobu neurčitou.)
Víte, všechny ty zpropadené knížky pořád radí, že když splníte 9 zázračných kroků, budete se řídit 4 průlomovými hesly, budete dělat každé ráno tajné cvičení nebo večer před spaním budete vyslovovat a detailně si představovat svoje přání, že se vám to VŠECHNO VYPLNÍ A VY BUDETE ŽÍT S TÍMTO ŠŤASTNĚ AŽ DO KONCE ŽIVOTA. Až do konce života. Že konečně přijde ten velký zázračný okamžik, ten happyend, po kterém konečně nastane to české "zazvonil konec a pokud neumřeli, žijí šťastně doteď". Prostě cokoli, ale hlavně napořád, navěky. Prostě věčné, nekonečné štěstí VE VŠECH OHLEDECH - něco jakože vyhrát sportku vyřeší úplně všechny vaše trable. A na to lze nalákat úplně každého, no řekněte, že to není pravda?

Realita je však taková, že vždycky bude něco (s prominutím) na h*vno, vždycky se po chvíli něco pokazí a člověk může zase začínat od znova. Protože nic není až do konce života, žádný happyend s NEKONEČNĚ DLOUHOU DOVOLENOU se nekoná. Je to hrozně smutné, mám pocit, že jsem si to doteď vůbec neuvědomovovala, ale nikdy nebude zvonit v mém životě zvoneček, který by mě vysvobodil napořád. Po kterém by se všechny mé útrapy najednou vypařily. Vždycky budu v některé oblasti svého života nešťastná - prostě kdybych si nechala upravit plasticky hrudník, tak se mi vzápětí začnou dělat stařecké vrásky na obličeji apod.. A jsem z toho otrávená, unavená a abych řekla pořádně na..štvaná. Ani sprostě už mluvit nechci.

Snad jen závěrem, nemyslím si, že tohle "uvědomění" se rovná - je třeba žít přítomným okamžikem, protože jsem docela odpůrcem tohoto způsobu života. Je pro mě důležité plánovat a myslet na svou budoucnost, nesnáším nezodpovědné lidi, protože přítomnost má vliv na budoucnost.. Potřebuju dělat v přítomnosti kroky, které jsou dobré pro moji zářnou budoucnost (která teda bude, a bude aspoň na tu dobu určitou).

Láska, sex a něžnosti

1. dubna 2015 v 23:14 | kika |  Láska, sex a něžnosti
Pamatujete si na legendární poradnu v bravíčku? Na ty dvě kouzelný stránky, kvůli kterým si to vlastně všichni kupovali? Kde jinde by se totiž člověk měl dozvědět, kde najít klitoris, případně jestli klukovi nebude v posteli vadit, že máte malíček na noze lehce na křivo a nebo jestli náhodou po té divoké líbačce na diskotéce nejste v tom?

Poslední dobou jsem měla pocit, že tak nějak rychle stárnu - budík, práce, umýt nádobí, vyprat si, kafe, budík, práce, ... (a to, že je mi dneska oficiálnš 26 tomu taky moc nepřidává) naštěstí je tu ale "toplist" (pozn. autorky: aplikace, která zaznamenává počet návštěvníků) a když čas od času mrknu přes jaké vyhledávací hesla se ke mně lidé dostali, zjišťuju, že moje známé neznámé Aničky 12, Janičky 13 a Liborci 15 stále existují! Jaká to úleva!

Akorát je mi líto, že na tyto dotazy a vězte, že kolikrát se jedná opravdu o perličky, nikdo neodpovídá... Možná ze sentimentu, možná protože mám dobré srdce, možná protože se nechci cítit úplně zbytečná, možná protože mám dneska narozeniny a jako správná holka MILUJU svoje narozeniny, otvírám si zde svou bravíčkovskou poradnu, Láska, sex a něžnosti, kde těmto zmateným anonymním lidičkám na jejich dotazy odpovím. Už teď jsem v podstatě ve vyhledávačích jen jako blogerka Kika, která sleduje porno - řekněme si narovinu, že horší už to být nemůže :-)
1. Vajíček málo, spermatu mnoho:

Kdo by to byl řek, že? Napadá mě snad jen:

"Tatínku... mám tě ráda jako... jako sperma..."
"Jako co?
"Ano, jako sperma, protože je ho zapotřebí!
"Jako sperma? Protože spermatu je všude habaděj, protože spermatu má každý dost! Tak tím chceš říct, že už mě máš dost? Vlastní dítě, krev mé krve mě má dost!"

2. honí si

Milá neznámá,
nevím, zda se jedná o pouhé konstatování, projev nadšení nebo naopak zděšení, případně, zda bys ráda věděla kdy, kde, proč a jak. Každopádně mohu Tě ujistit, že ano, s největší pravděpodobností si honí a není mu to vůbec nepříjemné ;)


3. Proč musí muži zahýbat?

Milá neznámá,
ráda bych Ti na tuto otázku dala odpověď.. Pravda je však taková, že chlap se snaží z biologického hlediska oplodnit co nejvíce samiček, a jedna jim prostě nestačí. Být věrný dokáže být jen takový muž, který možnost zahýbat nemá. Suma sumárum tedy takový, o kterého si samičky kolo opírat nechtějí, protože z biologického hlediska i ta nejhloupější samička tak nějak ví, že musí ulovit pořádného alfa samce ;)
TOPlist
od 29.9.2014