Když si housenka myslí, že je konec - stane se z ní motýl

Březen 2015

TÍHA ROZHODNUTÍ

15. března 2015 v 0:39 | kika
Pociťuju takový nesnesitelný tlak na hrudi. Chci se už konečně rozhodnout a některý věci už vůbec neřešit. Chci utéct, chci začít dýchat, chci být svobodná. Chci začít úplně nanovo, chci být já, tolik chci nechat svou minulost daleko za mnou... Chci moct roztahovat ruce a nastavovat tvář jarnímu slunci.. Chci naplňovat každý svůj den, jako by byl poslední, chci se bavit a smát, chci, aby mi zářily oči, chci abys tu byl. Chci abys mě chtěl udělat nejšťastnější holkou na světě. Chci mít pocit jedinečnosti a lehkosti, pocit dokonalé bezstarostnosti a dokonalého štěstí...


Už jsem se rozhodla. Už chci, aby to bylo za mnou, aby to netrvalo tak dlouho. Protože chci, tak není. Každý den je tak nekonečný. V koutku duše toužím po tom, abys jednou jedinou rozumněl co tím chci říct, abys četl mezi řádky a nenechal mě odejít. Abys chtěl taky. A tasil svůj meč a zachránil svou princeznu... Chci nelitovat, chci být statečná a nezávislá.

Nedokážu to. Nedokážu přijmout tíhu svého rozhodnutí. Proč? Protože příliš mnoho demokracie škodí. Protože to tak nechci, protože chci, aby to bylo jinak a zpátky a protože by bylo mnohem jednoduší, kdyby mi tatínek oznámil: "tohohle si děvenko vezmeš a s ním budeš šťastná a já bych jednoduše byla". Protože mám pořád tendence se honit za nečím co neexistuje a nikdy neexistovalo. Protože mám pocit, že jsem jednoduše dobrý človek a že si zasloužím svoje štěstí, že na něj mám snad i právo. Právo na štěstí. Na moje štěstí...

Nebaví mě tenhle svět, nebaví mě být jiná, chci být jako ostatní, chci být součástí toho obrovského stáda, bez názoru a bez svých potřeb, jednoduše dělat co ostatní... A být průměrná, všední, šedá, ale hlavně šťastná.


pozn: možná pravda, možná jen vyjádření minulých pocitů, možná jen reakce na článek na jiném blogu...


HLEDÁNÍ PANA BOŽSKÉHO

8. března 2015 v 15:13 | kika |  VZTAHY a jiné trable
No řekněte, jak lépe oslavit Mezinárodní den žen, než si vybrat svého ideálního chlapa? Ano, nepochybně menstruovat je taky dobrá volba, nicméně už ne tolik příjemná a už vůbec ne tak zábavná. Celá natěšená ohryzávám nenápadně a velice jemně tužku a koukám do stropu..

Řekněme, že doma chci mluvit česky, maximálně slovensky. Za předpokladu, že průměrný věk dožití muže je 75 let a uvažuju o cca 7,5 milionů chlapů, se v rozmezí od 25 - 30 let vyskytuje přibližně 500 250 potencionálních partnerů. Život je sv*ně a nás ženy vůbec nešetří, zvlášť pokud jde o lov ideálního partnera. Musím s těžkým srdcem odečíst další 4%, kteří by mi v koupelně kradli šminky a tajně si oblíkali má tanga. A to nechceme. Jsme na cca 480 240 kouscích.

Dost žen je bohužel mnohem dravějších než já a neztrácelo čas a své polovičky už si dávnou přede mnou uzmuly a omotaly pětkrát kolem prstu. Strýček google pravil, že prý mužů, co jsou single a navíc mají zájem o vztah, je asi jen 12%... Opravdu jsi bože tak krutý? S těžkým srdcem škrtám neskutečné množství pánů, cítím se jako kudlanka nábožná. Ne, opravdu nemohu vzhledem k mým následujícím požadavkům zahrnout i ty pány zadané... Kalkulačku beru pro jistotu do ruky dvakrát, no čísla jsou více než děsivá! ZBÝVÁ MI 57 628,8 CHLAPA.

Dobře, dobře, Kiky, uklidníme se, vezmeme si kousek čokolády, napijeme se lahodného kafíčka a definujme své požadavky. POŘÁD MÁME NADĚJI!!!
1. věrnost
Prostě chci, abych byla v jeho očích ta jediná, ta, z které naprosto nemůže a tak trochu abychom patřili jen jeden druhýmu. Proč? Protože se mi ta myšlenka neskutečně líbí! Protože si myslím, že každý proflirtovaný večer po smskách s kamarádkou či kamarádem ničí vztah a protože mi přijde strašně krásný, když se oba rozhodnou "investovat" tady to vše do svého vztahu. Budovat něco hlubšího, ne jen něco povrchního, co za chvíli vyprchá... Chápete, ne?

Když budu hodně naivní a budu nadále věřit statistikám, pořád by mohlo existovat průměrně 33% věrných chlapů. O zbytek zájem nemám, je tu pro mě nachystán katalog s 19 017 celých a půl chlapa!

2. atraktivnost
Bez přitažlivosti to také nepůjde, ne a ne a ne. Líbí se mi vysocí kluci (ideálně 190 cm +, s velkými rameny a nejlépe s nějakou roztomilou zvláštností v obličeji, do které se můžu zakoukat, třeba lehce zakřivený úsměv) Uznejme, že pokud se budu svého vyvoleného štítit, budeme mít v posteli tak trochu problémy a tak trochu náš vztah skončí dřív než začne...

Průměrná výška v ČR je 180 cm, jen kvůli výšce musím vyřadit téměř dalších 50%, dejme tomu, že z balíku téměř dvacetitisích jedinečných mužů, by dostali like celých 20%, jsme na 3803,5 pánech.

3. inteligentní a ambiciózní
Tento požadavek se bude hodně těžko měřit, dejme tomu, že zkombinujeme něco jako počet vysokoškoláků, případně zahrneme IQ větší než řezníka od vedle a vezmeme na milost 30% mužů. Dostáváme se k číslu +/- 1141 kus.


Opravdu už mi zbyla cca tisícovka vyvolených? a TO PROSÍM bych dále hrozně chtěla aby MŮJ CHLAP byl hravý, romantický, pozorný, chápavý, neurážel se a zbytečně nestresoval, měl by být zodpovědný... A... A kde ho mám hledat, to půjde v tu stejnou dobu náhodou kolem mě? A kolika těmto pánům budu připadat vyvolená já? O tom raději ani přemýšlet nechci!
Buď se spokojím s něčím, co mi nebude vyhovovat (a vím, že z některých požadavků ustupovat prostě nechci) nebo mi opravdu nezbývá nic jiného než se smířit s krutou realitou a zaměřit se na kariéru. Protože, dámy a pánové, co si budeme povídat - u té kariéry je alespoň jistota, že svůj čas neinvestuje do něčeho co vám může nějakej ožralej vůl přejet na přechodu, že? Až se mi chce mé milé kamarádce, která mi nedávno oznámila, že mám čas max do 30 vzkázat, že vzhledem k mému věku už dávno čas nemám...


pozn.: autorka si plně uvědomuje, že z 33% věrných mužů nemusí být ani jeden nad 190 cm, že atraktivnější kluci budou mít pravděpodobně mnohem větší sklony k promiskuitě apod, a dokonce i tuší, že když bude stát jednou nohou ve vařící vodě a druhou s bodem mrazu, bude jí dle statistik vlastně docela fajn ;)
TOPlist
od 29.9.2014