Když si housenka myslí, že je konec - stane se z ní motýl

Únor 2015

SPEED DATING

12. února 2015 v 21:24 | Kika |  VZTAHY a jiné trable
Jste mladí, nezadaní a lehce zoufalí? Pak je tu skvělá akce přímo pro Vás - speed dating! Představte si tu romantiku, 10 pánů a 10 dam si povídá nad zapálenou svíčkou a mají na sebe tak žalostně málo času, že u toho pomalu ani nestihnou vypít ten uvítací drink, který jim byl pochopitelně zcela "zdarma" poskytnut při příchodu...

Víte není tomu ani půl roku, kdy jsem napsala, že na rande přes internet bych rozhodně nešla. Proč? Protože není nic trapnějšího než seznam předem připravených otázek. A včera? Včera jsem nějakým nedopatřením absolvovala takových rand naslepo rovnou 10, nejsem přece žádný troškař! Ale pěkně od začátku...

Jedná se o poněkud netradiční a hlavně organizovaný druh seznamky s nádechem amerického happyendu a valentinských srdíček dohromady. Za malý poplatek (účast Vás vyjde na cca 300,-) je každé slečně přiřazen jeden stoleček a na 5 minut jeden pán. Povídáte si, děláte si poznámky a jakmile zazvoní zvoneček rande nekompromisně končí a je tu další pán! Máte asi minutu na to se rozhodnout zda se vám rande líbilo a zaškrtnete si ve své kartičce u příslušného pána ano nebo ne. Po absolvování všech rand je akce rozpuštěna a můžete jít bez ztráty kytičky domů a vyčkat na vyhodnocení. V případě, že jste vy i pán zaškrtli ano, jsou vám zaslány kontakty a můžete rozesílat svatební oznámení a kupovat dětskou výbavičku! V případě, že zaškrtl ano pouze pán, je kontakt ženě zaslán i tak. Žena totiž, jak je známo, jest od přírody tvor nanejvýš nerozhodný a co kdyby ji ten pán nakonec přece jen ukecal, že?
Dost bylo pravidel... Víte, v úterý po práci mi zavolala kamarádka, že ji náhle zachvátila zákeřná choroba a že se akce prostě zúčastnit nemůže, ať jdu místo ní. Chvíli jsem váhala, ale když mě začal přemlouvat i bývalý (ano opravdu už se mnou nechce být, když mě tak okatě předhazuje jako snadnou kořist jiným "lovcům"), jsem se rozhodla, že na akci vyrazím. Před tím jsem si dala jednu (dobře nebudu si nic nalhávat 2 skleničky vína) a šla se podívat co mám napsáno ve hvězdách. Byla jsem usazena ke stolečku a začala se nesměle rozhlížet. Pánové byli vyzváni, aby si ve svých kartičkách škrtli slečnu Karolínu a napsali si místo ní slečnu Kristýnu (tedy mě) a zábava mohla začít. Měla jsem štěstí, moje první rande probíhalo s pánem, který tuhle akci absolvoval už asi 4x, nejspíše neúspěšně, vše mi pečlivě vysvětlil a já se cítila už naprosto uvolněně. Jeden zvoneček zvonil za druhým, některých pět minut bylo krátkých, jiné téměž nekonečné, ale nakonec zazvonil zvonec poslední a byl konec.

Ač bych si myslela, že to nikdy neřeknu, bylo to něco jiného, byla to zvláštní zkušenost a jsem docela ráda, že jsem to ve svém životě jednou absolvovala. Prostě takové odreagování od jiného druhu seznamování. Určitě to podruhé zkoušet nemusím, ale zase tak zoufalé a tragické to nebylo a hlavně - pěkně jsem si zvedla sebevědomí, neb po vyhodnocení mám z výše uvedeného důvodu nerozhodnosti žen kontakty úplně na všechny pány. Dokonce mi od jednoho už přišla zpráva o tom, že by chtěl vidět můj úsměv znovu a znovu a znovu... Kdo by se taky po čtyřech deci vína mračil, že? Na druhou stranu docela jistě vím, že potřebuju být nějaký čas teď úplně mimo jakýkoliv fyzický kontakt s jakýmkoliv mužem..

Každopádně srdíčka pro všechny a krásnou noc ♥
TOPlist
od 29.9.2014