Když si housenka myslí, že je konec - stane se z ní motýl

Říjen 2014

Daří se mi

31. října 2014 v 18:47 | kika |  MŮJ SVĚT
Chtěla bych dát všem na vědomí, že jsem teď neskonale šťastná a neskutečně se mi daří a nejraději bych teď slavila 3 dny v kuse a mám Vám takovou radost, že si tu radost prostě musím sepsat!

AHOJ, TAK CO PRÁCE? MÁŠ UŽ konečně NĚJAKOU?

KONEČNĚ můžu odpověděť, že ano, mám. Víte co mě totiž jako čerstvou a hlavně nezaměstnanou absolventku opravdu točilo a co jsem opravdu nesnášela?

Nezaměstnanost je jako magnet - ptají se na ni úplně všichni a úplně pořád a samozřejmě nejvíc ti, kterým je po tom houby a to pěkně velký! Věřte mi, že se nenajde ani jeden člověk, co by s Vámi rozhovor nezačal jinou otázkou než tou, zda teda práci už konečně máte a vy musíte neustále odpovídat, že ne, že jste opravdu neschopní. Jako by nestačily ponižující schůzky na Úřadě práce. Začíná to být tak nepříjemné, že některým zvlášť zvědavým lidem se raději vyhýbáte a Váš sociální život je trochu více omezen.


Nedovedete si ani představit, jaký neuvěřitelně blažený pocit se mi včera rozlil do posledního koutka mého těla poté, co mi bylo oznámeno, že po 4. kolech výběrového řízení jsem byla vybrána a mohu v pondělí nastoupit! Neskonale se těším, být 5 měsíců bez práce je těžké na psychiku, člověk si už přestává věřit a míst, vhodných míst, je pořád míň a míň... Navíc čím déle jste bez práce, tím více začínáte být podezřelí..

Musím říct, že jsem z dané společnosti byla nadšená už při prvním kole, velmi se mi líbil přístup a způsob vedení pohovoru - vždy všechno proběhlo tak jak mělo. Pokud se řeklo, že vědomostní kolo bude z obchodního práva a bude trvat 3 hodiny, bylo tomu přesně tak, nikde jsem nemusela na nikoho čekat, bylo se mnou jednáno s úctou a s respektem. Dokonce mě vyšetřili jestli nejsem padlá na hlavu (ano absolvovala jsem psychotesty a mohu vám říct, že moje články můžete číst s klidným svědomím) a vím, že si člověka pečlivě vybírali a nebrali honem někoho jen protože potřebují..

Pokud nemáte dobrou náladu, raději závěr ani nečtěte, je nechutně přeslazený a on by vám nemusel dělat dobře na žaludek ;) (konec varování) Nevzdávejte se a věřte si a berte takovou práci, která vám bude vyhovovat! Takovou, do které se budete těšit, vstávat s úsměvem a u které vidíte potenciál. Ve které byste si dokázali představit dalších pět, deset let. A hlavně se nenechte zdeptat schůzkami na pracovním úřadě ani dotěrnými dotazy všech kamarádů. Věrte si, neslevujte ze svých nároků - jste už dost staří na to, abyste nemrhali svým časem a nezahrabávali se a dělali konečně to co vás bude bavit! ♥STĚŽOVÁNÍ - 8. SMRTELNÝ HŘÍCH

28. října 2014 v 22:48 | kika
Procházím se jen tak nalehko internetem a nestačím se divit. Tu někdo nesnáší sychravé počasí, tam někomu vadí jeho postava, támhle dotyčný hejtuje všechny spolužáky a onde bloger sepíše rovnou celý seznam. A pokud blogosvětem rádi cestujete třeba jako já, nepochybně jste s těmito seznamy museli mít tu čest - jsou totiž úplně všude. Dokonce tak všude, že chvilku bojuju s přesvědčením, že pokud takový seznam desetitisíců, ba přímo miliónů věcí, které mě vskutku čílí, nesepíšu, nemá smysl ani žít.


Začtu se a začínám mít pocit, že už hejtuju úplně všechno! Učím se velmi rychle - myslím, že si všichni rádi počtou o tom, že mám dva pupínky na nose a jednu velkou vrásku na čele jen z toho, že si někdo dovolil vzít rukavice a čepici, zatímco on je teprve podzim. A abych nezapomněla, byl oblečen v bílé, což já opravdu nemusím. Protože prostě proto. Nějaký vtipný argument vymyslím za pochodu. Taky bych mohla přidat něco o tom, že bytostně nesnáším, když ráno vyjde slunce a svítí mi přímo do obličeje! Hurá - já Vám mám takovou radost! Nabývám dojmu, že inspirace je úplně všude a že jsem v tom opravdu dobrá - kam se podívám tam je něco, co bych nesnášet mohla. Jsem úplně divá a nažhavená! (a to jsem si myslela, že v tomto článku vynechám narážky na sex ;) )


Netuším, jestli je to v české povaze nebo v povaze lidí celkově, ale je neuvěřitelně POPULÁRNÍ se k něčemu stavět negativně a kritizovat. A nesnášet. A stěžovat si.. A pořád a moc..

a vrcholem stěžování si je stěžovat si na to, že si lidé moc stěžují...

Chci si číst seznamy věcí, které máme rádi, které zbožňujeme, které MILUJEME! Chci, aby mě to přesvědčilo o mé dobré náladě. Aby mi to v případě nouze dobrou náladu dodalo a připomělo mi to těch spoustu věcí, po kterých se cítím skvěle, ba přímo báječně! Asi si budu muset takový seznam napsat sama.. ALE DLOUHÉ ČLÁNKY (prý) NIKDO NEČTE, ČTE pak NĚKDO TY POZITIVNÍ??? Asi ne... Od toho jsou přece tisíce motivačních knih, které mimochodem nesnáším.

p.s.: myslíte si, že takový článek může napsat člověk, který ty seznamy kolikrát rád přečte?ŽENSKÉ ČASOPISY - vymývárna mozků

19. října 2014 v 13:44 | kika |  POCITY
Můj život byl tak neuvěřitelně obyčejný, dokud jsem jednoho dne nenarazila na časopis pro ženy! A povím Vám, že nic není takové jako dřív!

Hned jsem si utíkala dát jablko, protože prý zlepšuje pohlavní styk; vzápětí mě zklamal článek o tom, že to jablko jsem si dávat nemusela, neb američtí vědci zjistili, že vaginální orgasmus existovat prostě nemůže, takže všechny jsme neuvěřitelné lhářky a robertky se stimulací G-bodu nám vyrábí na truc a my ještě víc na truc je používáme, abychom celé okolí o naší lži přesvědčily. Sex na každém druhém titulku ženského časopisu. Hned vedle diet a receptů, představte si tu PARÁDU - s dalším magazínem dokonce můžete hubnout a mlsat zároveň! A považte, že to už něco znamená, protože kdo vám to v dnešní době nabídne? Já teda nevím - ihned kupuju - co kupuju, zařizuju si předplatné!

Lákavými nadpisy se to jenom hemží, zjistila jsem, že si musím vyrobit lustr, nejspíš tak učiním hned dnes a poradili mi jaká kamna si vybrat. Doufám, že mi poradí i to, kam je umístit a kde na ně vzít peníze.


Skoro až s podivem, že pod jedním takovým článkem v diskuzi snad 700 komentářů!?! Při tomto zjištění začínám být zelenější než Bursík s jablkem golden delicius dohromady!

MOJE VELKÉ ALE...ZASE!

Není blog o tom stejném? Není to takový jeden velký bulvár, kde si hrajeme na velké celebrity a píšeme jedno moudro za druhým? Co třeba má rubrika o vztazích? Vždyť ta je jako z ženského portálu vystřižená; všechny ty časopisy pro ženy, světy ženy, země ženy a hory ženy by za takovou redaktorku jako jsem já možná daly nevím co, vždyt dokonale splňuju všechny požadavky! (když se nad tím zamyslím, opravdu nevím co by daly.. ;) )

Není potřeba se čas od času podívat na superstar, nebo si přečíst článek a hlavně diskuzi, pobavit se a totálně VYPNOUT..? Není to podobné nebo stejné jako když si chlap zapne počítačovou hru a krade v ní auta a přejíždí lidi?

ÓDA na CHLAPY

12. října 2014 v 22:54 | kika |  POCITY


Na správný chlapy.

Na takový, co dokáží dámě podržet dveře a stoupnout si, když lady odchází na toaletu. Na ty, co hádku končí se slovy "slečno Nováková", ukloní se a bez třísknutí dveří odejdou z místnosti. Mají svůj styl, nosí kabáty, klobouky a kouří doutníky a propadli by se hanbou sedět v kočáře zatímco dáma stojí. Na ty, co se dokáží ucházet o ženino srdce měsíce (byť by ho chtěli jen do postele), psát tajné vzkazy a romantické básně. Nosit jednu kytku za druhou...

Na správný chlapy.

Na takový, co nenosí výstřih a barevné optáhnuté kalhoty.. Na takový, co netráví v koupelně tři hodiny ráno a pět hodin večer a co se dokáží holit břitvou.

Na chlapy, kteří by byli hrdí, na to že jsou MUŽI.. Kteří jsou samostatní a dospělí, přežijí v přírodě bez stanu a jídla a za zavřenými dveřmi vedou sáhodlouhé hovory o politice. Kteří se dokáží o sebe postarat a netrápí je pupínek na nose, netouží po sametově hebké pokožce, a už vůbec nechodí po světě v legínách a podpatcích.

Och, potkat takového MUŽE, možná bych se znovu zamilovala, nebo se s ním alespoň vyspala.. ;) TOLIK SI NEPŘEJI, aby vznikal ve společnosti "člověk bezpohlavní", TOLIK SI NEPŘEJI, aby byla přehnaná rovnoprávnost a zavedené kvóty úplně ve všem.. Ve frontě smí stát stejně mužů jako žen.. TOLIK toužím, aby lidé viděli rozdíly, aby dokázali ocenit obě pohlaví a rozvíjet jejich podstatu a odlišnost... A hlavně tolik si přeji, aby chlapi zůstali svalnatýma chlapama s mozoly na rukách a ne zženštilým cosi v zástěře, vařečkou a pleťovou maskou na obličeji! Protože prostě proto. Chlapi jsou stateční, silní a rozumní a samozřejmě, na to se nesmí zapomínat, mají (na rozdíl od žen) penis :DKDY VLÉZT PARTNEROVI DO MOBILU?

10. října 2014 v 21:31 | kika |  VZTAHY a jiné trable
To je přece jasné, že NIKDY!

Uvědomte si, že POKUD CHCETE POUZE ZJISTIT, zda váš partner neflirtuje s jinými ženami, nemá v mobilu nahaté fotky různých slečen, fotky bývalých přítelkyň, jestli jsou ty přítelkyně ošklivější než vy, tak mu do MOBILU NELEZTE. To vám můžu říct i já - flirtuje, má, a pravděpodobně nejsou (respektive pravděpodobně je ošklivějšími nevyhodnotíte, neb své nedostatky znáte všechny a znáte je dokonale) a s tím se smiřte a zbytečně tím vztah neohrožujte ;)

KDYBY TAK BYLO JASNÉ, ŽE NIKDY...!

Víte, podle mě jsou situace, kdy bych Vás klidně vybídla a řekla Vám ať do toho mobilu vlezete. Co víc, vlezla bych mu tam pomalu za Vás! My ženy jsme prostě nepoučitelné a někdy jednoduše nestačí, že vidíte jak si partner kontroluje mobil co dvě minuty a na všechny ty reklamní esemesky od operátora se těší a směje se jim a když už mu někdo tajnůstkářsky volá, vždy je to spolužák nebo kamarád a k Vaší obrovské radosti spolu zítra jdou na tenis.

Někdy potřebujeme důkaz, být si jisté, že něco, na čem nám záleží, prostě jen tak nezahazujeme kvůli nějaké hryzavé myšlence. Pořád chceme svým způsobem věřit své pohádce a svému princi...
Nedělejte to. Neztrácejte čas. Nevěřte svým pohádkám a buďte co nejvíc objektivní. Až jednoho dne uvidíte doma ten jeho kouzelný mobil jen tak, zcela zapomenutý odhodlejte se, jinak to neukončíte nikdy. Vím, pořád je to jeho soukromí, vím to já, víte to vy. Ale nechcete už to konečně vědět? Nechcete už být konečně svobodné a netrápit se těmi hryzavými myšlenkami? Nechcete to konečně vyřešit, mít zpátky svou důstojnost?

CHCETE!


Sám Vám to nikdy neřekne, ani když budete naznačovat, ani když mu to narovinu řeknete, ani když s ním budete na toto téma dlouze rozmlouvat - protože to chlapi nedělají. Protože to lidi nedělají. Tají, tutlají.. Lžou. Ubližujou. V tuhle chvíli se prostě nebojte, pravda někdy bolí míň jak ta nekonečná nejistota! Jednoduše, vemte ten mobil do ruky a konečně čelte pravdě. Je to zavrženíhodné (rozhodně méně jak chování partnera), ale pro Vás to bude osvobozující. Nepochybně to bude bolet, nepochybně to bude víc jak pár hodin, víc jak pár dnů, týdnů..

A vězte, že nevidět ani jednu esemesku, neb celá historie je smazaná, není taktéž dobrá zpráva.

A něco závěrem? Ano, osobně bych to v tu chvíli udělala, osvobodila bych se a nemusela bych se pak ptát třeba za tři měsíce PROČ už mě nemá rád, proč je tolik vzdálený, případně proč nevidí budoucnost v našem vztahu, měla bych jistotu, neztrácela čas a mohla jít dál.


Vysvětlivky k textu:
Vězte, že za slova partner/přítel si libovolně můžete dosazovat přítelkyně, partnerka a naopak.

VEČERNÍ MONOLOG MÉ VAGÍNY

3. října 2014 v 22:16 | kika |  VZTAHY a jiné trable

CO JE TO NEVĚRA?

Tak nějak naivně se domnívám, že většina lidí by v dotazníku, co je to nevěra vyplnila poslušně do příslušné kolonky právě slovo SEX.


JE NEVĚROU SEX?

Není sex jako sex! Víte, máte nepřeberné množství slečen a paní různých řemesel a postavení.. Prostitutky, náhodné slečny v baru ve čtyři nad ránem, Milušky a Evičky z práce,... Nestačí? Dobře, nebuďme skromní a přidejme třeba ještě umělé panny! Cítím, že se dámy cítí lehce pohoršeny, proto vytahuji na stůl exluzivního pana Robertka s devíti programy a možností modelace do Vámi požadovaného tvaru!

Dost bylo srandy, je panna to stejné jako robertek? Co když je trochu víc, má přece hlavu, nohy, ruce.. A co když ta naše Andulka bude velmi realistická, lehce vám vzdychá do ouška, vkusně mluví, od živého rozeznatelná pouze tím, že je na dálkové ovládání... Má všechno, je vskutku nádherná, dokonalá, bez jediné chybičky, dostala už i své jméno.. (pozn.: dlouho to nepotrvá a tato vaše kráska zcela jistě dorazí i na český/slovenský trh)

Není tato panenka trochu víc jako ten robertek a není tak trochu spíš jako prostitutka nebo dokonce milenka? Když se nad tím člověk zamyslí, není pak sex s prostitutkou či milenkou prostě jen taková trochu lepší masturbace?


CO KDYŽ mnohem horší než ta "trochu lepší a hlubší masturbace" je nevinné držení se ruku, hluboké pohledy, letmé doteky - takové to, když se někoho nenápadně dotknete, trvá to opravdu krátce, ale vy si to pamatujete ještě dlouho poté... Sníte, plánujete, milujete, cítíte, chcete se svou platonickou láskou tancovat, smyslně, vášnivě, toužebně. Plánujete, píšete tajné zprávy, posíláte sladké sny a ještě sladší pusy na dobrou noc a namlouváte všem okolo, že jste prostě jen dobří kamarádi...


Pokud se začnu zabývat ještě tím, že nevěrou může být to:
  • jak to myslel podvodník (pak ať vzkvétá "zatloukat, zatloukat, zatloukat" a nevěrníků pak vlastně ani nebude, neb oni to určitě mysleli dobře)
  • jak to vnímá a co vadí podváděnému (pak ať se rozšiřují řady žárlivců a věčných stíhačů, pak ať mi vadí třeba i povídání s hezkou sestřenicí)
  • nebo snad to, na čem se dohodli partneři (opravdu ví na čem se dohodli? Na sexu a zbytek jim nevadí? Opravdu ne?Viz úvaha výše)

AUTORKA BUDE (a ona už je) VELMI ZMATENÁ, MOŽNÁ I ZHNUSENÁ.


Myslím, že ještě chvilka a dostanu se už do úplně jiného světa a můžu si podat ruku se 7 trpaslíky a jít na večeři s Kačerem Donaldem! :)


S.O.S. HONÍ MĚ MLSNÁ

1. října 2014 v 16:17 | kika |  POCITY


Je potřeba si uvědomit, že se nacházíte ve velice KRITICKÉ SITUACI a že tuto kritickou situaci musíte ŘEŠIT HNED :) S časem to bude ještě horší a věřte mi, že ani nakládaná okurka a lžička cukru nebo marmelády Vám jednoduše pomoct nemůže. S časem se Vaše situace bude jenom horšit - a teď vůbec nepřeháním, když si dovolím tvrdit, že je vážně ohrožen i Váš vztah a v případě, že partner nedokáže pochopit vážnost situace hrozí i rozvod! :) (pozn. autorky nadsázka zdaleka není tak velká, jak by se mohlo na první pohled zdát ;) )

(tímto prosím vyzývám všechny pány, kteří se můžou dostat do styku s takto rozvášněnou ženou, nechť mají ve svých tajných skříňkách, hned vedle erotického prádla pro milenku i balíček sladkostí pro svou partnerku, nejlépe dva a čokoládu k tomu! Uvidíte, že budete náležitě oceněni ;) )


CO DĚLAT KDYŽ MĚ HONÍ MLSNÁ?


1. BĚŽTE NAKUPOVAT! Jestli je ve Vašem okolí otevřen jakýkoliv obchod nebo aspoň trafika, neotálejte a skočte si pro tyčinku, čokoládu, brambůrky, oříšky, zákusek, bonbónky. IHNED, na nic nečekejte a nekupujte si jen jednu věc. Nebude Vám stačit a Vy to víte ;)

Velmi často Vás to bohužel popadne v nevhodnou dobu, v takovou, kdy si prostě už nic koupit nemůžete. A budete si muset poradit s tím, co najdete doma.

2. ZAPIŠTE SI, CO MÁTE DOMA A SESTAVTE PLÁN! Zkontrolujte, co všechno se ve Vašem inventáři nachází - důležité jsou zejména suroviny jako mouka, vajíčka, cukr a máslo. Máte? Uff, patříte mezi ty šťastné, pokračujte k bodu PEČTE! Nemáte? Žhavý tip pokud máte alespoň cukr, udělejte si karamel! Pokud nemáte ani ten, pokračujte k bodu SMAŽTE!

  • PEČTE - třeba vyzkoušejte populární buchtu z hrníčku, máte ji do 10 minut hotovou, uděláte si k tomu kafíčko a bude trochu lépe. Klidně se pusťte i do něčeho delšího, ale nemělo by to v zájmu Vašeho duševního zdraví trvat déle jak hodinu.
  • SMAŽTE - máte doma brambory? Udělejte si ke koláčkům domácí brambůrky, pořádně je osolte, zkuste nakořenit. Uvidíte, že vám zachutnají. Pomoct by mohla i smažená kukuřice (nicméně konzerva kukuřice nebývá v krizových situacích v lednici tak často).
  • VAŘTE - i kdyby to měla být klobáska, mrkev, kukuřice, vajíčka, brambory, těstoviny a Vy máte chuť na sladké. Je důležité něco tepelně zpracovat a sníst :)

Pamatujte, že situaci musíte řešit HNED, nespoléhejte na to, že to zázračně samo přejde (prostě nepřejde a s tím se musíte smířit...) a že NESMÍTE OPUSTIT KUCHYNI, SPÍŽI, dokud si něco neukuchtíte!

-------------------------------------

Je dost možné, že hubnete a JSTE V DIETĚ. Mám dost špatnou zprávu - jste v háji, přiznejme si to :) Moje příšerná rada zní - zacvičte si (třeba podle nějakého videa na youtube) a pokud i přes dobrý pocit ze sportu pořád budete mít na něco šílenou a neodolatelnou chuť, prostě se odměňte a na další záchvaty se pořádně připravte. Nakupte si do zásoby sušené ovoce, mrkev, někde jsem četla, že i zmrzlina není až tak kalorická (pokud si samozřejmě nekoupíte poctivou smetanovo-tvarohovou verzi), nebo hodně hořkou čokoládu, něco co prostě můžete chroustat a víte, že vás to jakžtakž uspokojí...

Máte Vy nějaké své tajné tipy a rady co dělat, když Vás honí mlsná? :)


TOPlist
od 29.9.2014