Když si housenka myslí, že je konec - stane se z ní motýl

Hledám bydlení v Brně aneb jak vypadá opravdové davové šílenství?

23. srpna 2013 v 20:57 | kika |  MŮJ SVĚT
Co tři minuty mi zazvoní asi 5x mobilní telefon a to jsem inzerát o pronájmu našeho bytu vyvěsila na internet teprve včera, no dnes už se tu dveře asi nezavřou, kolik lidí tu projde. Každý kouká po mých osobních věcech, každému se to tu samozřejmě líbí a chce tu hned bydlet.. Je to únavné a zdlouhavé a možná až nečekaně hořká odměna v případě, že konečně najdete byt, do kterého se chcete přestěhovat Vy.

Věřte nevěřte moje pouť začala asi před 2 měsíci a můžu říct, že jsem prošla všechny možné i nemožné inzeráty, absolvovala nejednu prohlídku (věřili byste, že platíte jeden měsíční nájem coby provizi realiťákovi v kvádru jen za to, že si s Vámi podá ruku a představí Vás majitelovi? Naštěstí většina těchto bytů se dá najít i na jiných serverech a během pěti minut ušetříte pomalu měsíční výplatu..) než vše došlo k onomu slavnému momentu a to sic, když jsem vzala do ruky pero a slavnostně podepsala nájemní smlouvu..

Vždycky jsem si přála nejméně pětipokojový prostorný a moderně zařízený byt s krásným výhledem na Brno a velkýma francouzskýma oknama. Stále se vidím jak kolem půl jedenácté večerní popíjím sklenku chutného vína a přede se rozprostírá nádherný výhled s tou pravou noční atmosférou. Kdesi v dáli by potichounku mohla hrát i lehká, působivá hudba, ale vystačila bych si i bez toho...

V současné době obývám 3+1 s dalšími 5 lidmi. Nevím jestli máte podobnou zkušenost, ale i ta nejlepší kamarádka se coby spolubydlící změní do měsíce v "otravu", co neustále blokuje koupelnu, vyvařuje si nechutná a především zapáchající jídla a do toho Vám ještě neustále klepe na dveře, že si máte něco po sobě uklidit.. Abych to shrnula, cítím potřebu se ve svých 24 letech odpoutat od studentského života (který vlastně vůbec nebyl studentský, ale o tom třeba někdy jindy..) a žít svůj vlastní život v 1+kk s balkonem, vanou, třeba i psem a krásnou přírodou kolem. Líšeň si určitě zamiluju.

Za posledních 5 let jsem se stěhovala celkem 4x.. ALE tentokrát činím velké rozhodnutí, naprosto vše co nepoužívám delší dobu a leží někde hluboko ve skříni poletí přímo z okna do popelnice, případně se pokusím prodat na aukru nebo někde rozdat. Chci mít prostor, málo věcí, volně se pohybovat a svobodně dýchat. Těším se na to!

(p.s.: a hned jak to půjde si pořídím psa, chameleona a akvárko s rybičkama.. a třetí masožravou rostlinu)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist
od 29.9.2014