Když si housenka myslí, že je konec - stane se z ní motýl

Srpen 2013

Česnečka jako od babičky

28. srpna 2013 v 22:11 | kika |  RECEPTY
Dneska jsem byla naposledy v advokátní kanceláři. Neděste se, nikoho jsem nerozčtvrtila ani nerozpustila v kyselině, nýbrž jsem tam vypomáhala coby praktikantka. Byla to ta nejlepší práce, kterou jsem si za svůj studentský život dokázala sehnat a bohužel (ač jsem se to snažila vykoumat ze všech stran) jsem ji musela opustit. Ať jsem dělala co jsem dělala ale opravdu se k tomu nedal stíhat další plný úvazek, a raději si ani nechci představovat kolik hodin by musel mít jeden takový běžný den pokud by začala škola... jakože ona co nevidět začne..

Přiznám se, že jsem z toho celá špatná (navíc, když mi samotný pan advokát ráno řekl, že můj odchod bere jako ztrátu pro svou kancelář a osobně jej ho to mrzí.. anonymně s pokorou v tichosti děkuji..)

Každopádně počasí mi k pochmurné náladě jenom nahrává, v Brně je Vám tak nepříjemně sychravo, že by se člověk nejraději před tím velkým nečasem ukryl v peřinách a zůstal v posteli s knížkou a teplou polévkou nejlépe až do večera.. Úžasný

A nebudu to více okecávat, přináším Vám recept na tu nejlepší polévku jakou si umíte představit! (a teď vůbec nepřeháním!!)

pozn.: dnešní výtvor ;)

na cca 3-4 porce budeme potřebovat:

celá palička česneku
100-150 g slaniny
3 cibule
plátek másla
2 bujony
2 mrkve
4 brambory
1 petržel
1 vajíčko (a špetku mouky)
2 krajíce chleba


Nejprve si nakrájejte slaninku, nejlépe na tenší plátky a posléze na obdélníčky (pokud mohu doporučit tak v Brněnce nebo ve Sklizenu seženete "Domácí slaninu", naprosto výborná záležitost). Slanina se krásně osmahne na másle v hrnci, přidáme na jemno nakrájenou cibuli a chvilku ji smažíme (ale rozhodně ne do hněda, jen tak zlehka) a zalijeme tak 1 - 1,5 litrem vody.

Až voda začne vřít přidáme 2 bujony (většinou dávám 1 hovězí a 1 zeleninový) a na kostičky nakrájené brambory, dále nastrouhanou mrkev a petržel. Po deseti minutách přidáme česnek (oloupat, rozmačkat, a v žádném případě nešetřit! :) ). Necháme dvě minutky vařit a mezitím si rozšlecháme vajíčko se špetkou hladké mouky, které opatrně vlijeme (za stálého míchání) do vařící polévky.

Než nám polévka schládne můžeme si dodělat domácí chlebové krutonky na másle (rozehřát pánvičku, rozpustit máslo, osmahnout cca po půl minutě na každé straně na kostičky nakrájený chlebík)..

Naprosto luxusní jídlo, pokud můžete na ničem nešetřete a uvidíte, že čím bohatší a kvalitnější polévka bude, tím větší radost udělá ;) Ona se Vám odmění, neuvěřitelně Vás nakopne! Přátelé, je to opravdu jízda! :)

Hledám bydlení v Brně aneb jak vypadá opravdové davové šílenství?

23. srpna 2013 v 20:57 | kika |  MŮJ SVĚT
Co tři minuty mi zazvoní asi 5x mobilní telefon a to jsem inzerát o pronájmu našeho bytu vyvěsila na internet teprve včera, no dnes už se tu dveře asi nezavřou, kolik lidí tu projde. Každý kouká po mých osobních věcech, každému se to tu samozřejmě líbí a chce tu hned bydlet.. Je to únavné a zdlouhavé a možná až nečekaně hořká odměna v případě, že konečně najdete byt, do kterého se chcete přestěhovat Vy.

Věřte nevěřte moje pouť začala asi před 2 měsíci a můžu říct, že jsem prošla všechny možné i nemožné inzeráty, absolvovala nejednu prohlídku (věřili byste, že platíte jeden měsíční nájem coby provizi realiťákovi v kvádru jen za to, že si s Vámi podá ruku a představí Vás majitelovi? Naštěstí většina těchto bytů se dá najít i na jiných serverech a během pěti minut ušetříte pomalu měsíční výplatu..) než vše došlo k onomu slavnému momentu a to sic, když jsem vzala do ruky pero a slavnostně podepsala nájemní smlouvu..

Vždycky jsem si přála nejméně pětipokojový prostorný a moderně zařízený byt s krásným výhledem na Brno a velkýma francouzskýma oknama. Stále se vidím jak kolem půl jedenácté večerní popíjím sklenku chutného vína a přede se rozprostírá nádherný výhled s tou pravou noční atmosférou. Kdesi v dáli by potichounku mohla hrát i lehká, působivá hudba, ale vystačila bych si i bez toho...

V současné době obývám 3+1 s dalšími 5 lidmi. Nevím jestli máte podobnou zkušenost, ale i ta nejlepší kamarádka se coby spolubydlící změní do měsíce v "otravu", co neustále blokuje koupelnu, vyvařuje si nechutná a především zapáchající jídla a do toho Vám ještě neustále klepe na dveře, že si máte něco po sobě uklidit.. Abych to shrnula, cítím potřebu se ve svých 24 letech odpoutat od studentského života (který vlastně vůbec nebyl studentský, ale o tom třeba někdy jindy..) a žít svůj vlastní život v 1+kk s balkonem, vanou, třeba i psem a krásnou přírodou kolem. Líšeň si určitě zamiluju.

Za posledních 5 let jsem se stěhovala celkem 4x.. ALE tentokrát činím velké rozhodnutí, naprosto vše co nepoužívám delší dobu a leží někde hluboko ve skříni poletí přímo z okna do popelnice, případně se pokusím prodat na aukru nebo někde rozdat. Chci mít prostor, málo věcí, volně se pohybovat a svobodně dýchat. Těším se na to!

(p.s.: a hned jak to půjde si pořídím psa, chameleona a akvárko s rybičkama.. a třetí masožravou rostlinu)

ŽIVOT: zhluboka se nadechni a usměj se

20. srpna 2013 v 20:59 | kika |  POCITY
Před chvílí tu byla ohromující bouřka, taková ta zběsilá, mohutná a divoká bouřka s velkým B. Je tu teď po ní takové zvláštní ticho, jen občas do pokoje pronikne trochu hluku; to třeba když Vám zaševelí listí či zakrákorá vrána. Chci na chvíli zpomalit a sednout si do křesla. Jsem totiž neuvěřitelně znavená, oči se mi div samy nezavírají, a tak si dávám vskutku načas. Vůbec nikam nespěchám a teprve po notné chvíli sedím. Snažím se naslouchat tomu velkému podivnému tichu. Jde to kupodivu snadno, zhluboka se nadechuji, a povím Vám, že rozhodně nešetřím a vdechuju plné syté doušky, chci si vrýt do paměti a naplno užít ten pocit jak onen voňavý vzduch proudí celým mým tělem.. Je to ta nejlepší ranní káva či energetický nápoj, co jsem kdy požila. Zlehounka se usměji...

Co na tom, že jsem se probouzela v pět hodin ráno, přišla do poslední kapičky krve vyčerpaná z práce a ještě i tak na mě čekalo spousta povinností. Co na tom, že se mi svět kolem hroutí pod prsty jako domeček z karet; co na tom, že marně hledám a stále nemůžu najít. Co na tom? Vždyť tato chvilka stejně jako celý můj život patří jenom mně.
------------

Drazí přátelé,
oplývám nesmírným nadšením pro psaní jako takové a právě z tohoto důvodu jsem se rozhodla zapojit do témat týdne, jenž budou blogem.cz vyhlášeny. S velkou radostí a respektem přistupuji k tomu prvnímu, přiznejme si, že je jako stvořené pro tento můj skromný blog ;) (pozn. autora: téma život)
TOPlist
od 29.9.2014